سایبان تراس (سایبان بالکن)

سایبان تراس (سایبان بالکن)

سایبان تراس (سایبان بالکن) فضای مسقف و متحرکی را در اختیار شما قرار میدهد. شما میتوانید لذت نوشیدن یک فنجان چای را همراه خانواده یا دوستان زیر سایبان تراس سایبان ایران تجربه نمایید. برای اینکه بتوانید تراس، بالکن،پاسیو یا حیاط منزل خود را به سایبان تراس مجهز فرمایید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

سایبان-تراس

معرفی سایبان تراس

سایه بان تراس یکی از تجهیزات تکمیلی بالکن، تراس،پاسیو و اماکن مشابه است. که با بهبود شرایط محیطی، امکان استفاده بیشتر از این فضای کاربردی را فراهم می آورد. با توجه به تنوع طرح، مدل و کاربرد انواع سایبان تراس، می توان به شیوه های مختلفی آنها را دسته بندی کرد.

سایبان تراس تا عرض ۶ متر و با بازوی ۳ متری قابل اجراست. لازم به ذکر است حد استاندارد در بازوهای انواع سایبان تراس(جلو آمدگی سایبان تراس) ۲٫۵۰ سانت میباشد. در مجموعه ایران سایبان برای سایبان تراس ما از پارچه کره ای دو رو pvc استفاده مینماییم .این نوع پارچه طول عمر بسیار بالایی دارد. و همچنین ضداب و ضد اشعه آفتاب میباشد. و با توجه به داشتن تنوع رنگ مختلف انواع سلیقه ها را پوشش میدهد.

اهمیت آشنایی با سایه بان تراس چیست؟

سایه بان تراس محصولی کاربردی، با هدف جلوگیری از تابش شدید نور آفتاب، به داخل منازل، ویترین مغازه های واقع در حاشیه خیابان، ورودی ساختمان های مهم، فضای اطراف استخر ها و اماکن مشابه است. همانگونه که از نام سایه بان تراس بر می آید. هدف اولیه از طراحی و ساخت آن، استفاده در تراس آپارتمان و ویلا بوده است. اما به سبب کاربردی بودن، به مرور در سایر نقاط از انواع سایبان استفاده شد. با توجه به اهمیت این محصول، لازم است در انتخاب و خرید سایه بان نهایت دقت را به خرج داد. از جمله نکاتی که هنگام بررسی انواع سایبان تراس باید به آن توجه داشته باشیم، انتخاب نوع ثابت یا متحرک آن است. ممکن است ما نیاز به یک سایبان تراس زیبا داشته باشیم. که پس از نصب، دیگر نیازی به جمع کردن آن نداشته باشیم. در این صورت می توان سایه بان تراس ثابت را انتخاب نمود که هم قیمت مناسب تری دارد. و هم به دلیل باز و بسته نشدن مکرر، آسیب کمتری می بیند. در هر صورت، شناخت انواع سایه بان تراس به انتخاب بهترین و کاربردی ترین نوع آن، با توجه به نیاز ما، کمک می نماید.

سایبان کالسکه ای تراس

سایبان کالسکه ای تراس

انواع سایه بان تراس بر اساس قابلیت تحرک:

به طور کلی انواع سایه بان تراس را می توان به دو دسته ثابت و متحرک دسته بندی نمود. هر کدام از این دو نوع سایبان، مزایایی دارند، البته نباید از معایب آنها غافل شد و با برآورد صحیح، بهترین گزینه را برای اجرا، انتخاب نمود. انواع متحرک این محصول، با قابلیت جابجایی، امکان استفاده بیشتر از فضای بالکن را در اختیار ما قرار می دهند. البته بدیهی است سایبان های متحرک از اجزای بیشتری تشکیل شده و امکان خراب شدن آنها بیشتر است. لذا باید جهت نگهداری از آنها توجه بیشتری به خرج داد. در مقابل، سایه بان تراس ثابت با هزینه کمتری قابل اجرا است و چون از اجزای کمتری شکل گرفته، کمتر خراب شده و نیاز به سرویس پیدا می کند.

سایبان بازویی تراس:

یکی از متداول ترین مدل های استفاده شده برای سایبان تراس، پاسیو، ورودی مغازه ها و واحد های تجاری و … است. که می تواند به شکل ثابت یا متحرک طراحی و اجرا شود. با مجهز نمودن سایبان بازویی به موتور، می توان باز و بسته شدن سایبان را به صورت اتوماتیک و برقی انجام داد. که سهولت استفاده و راحتی کاربر را به دنبال دارد.

سایبان بازویی در حالت عادی توسط گیربکس دستی جمع و باز میشود. در صورتی که با توجه به درخواست مشتریان محترم ،سایبان بازویی مجهز به موتور برقی شود به آن سایبان برقی میگوییم. یکی از کاربردهای سایبان بازویی(سایبان برقی) استفاده از آن بعنوان سایبان تراس(سایبان بالکن) است. به همین دلیل وقتی از سایبان بازویی(سایبان برقی)در تراسها استفاده شود به آن سایبان تراس و یا سایبان بالکن گفته میشود.

سایبان کالسکه ای تراس:

سایبان کالسکه ای، از تعدادی بازوی متحرک که در دو نقطه به یکدیگر متصل شده اند. و حول محوری که این دو نقطه را به یکدیگر متصل می کند. و به صورت شعاعی باز و بسته می شوند، تشکیل می شود. این نوع از سایبان، بیشتر در جلوی ویترین مغازه ها و واحد های تجاری شهری نصب شده و یکی از انواع قدیمی و خاطره انگیز سایه بان است.

معمولا برای سایبان تراس(سایبان بالکن)از سایبان بازویی (سایبان برقی) استفاده مینماییم. ,ولی در برخی مواقع که نور از اطراف هم باعث ایجاد مزاحمت برای ساکنین میشود. سایبان کالسکه ای هم گزینه مورد وثوق مشتریان میباشد.

سایبان چتری تراس :

یکی دیگر از انواع متحرک سایبان که بیشتر برای محوطه های باز استفاده می شود. سایبان چتری است. همچنین سایبان چتری، می تواند به صورت دایره کامل و متحرک یا به صورت نیم دایره و متصل به دیوار طراحی و ساخته شود.

سایبان چتری تراس

سایبان چتری تراس

سایبان پارچه ای:

سایه بان پارچه ای، یکی از ساده ترین اشکال سایه بان تراس است که با اتصال دو گوشه از سایه بان به دیوار و دو گوشه دیگر به ستون یا میله های نگهدارنده، به صورت ثابت یا موقت انجام می شود. مزیت عمده این سایه بان، قیمت پایین و سادگی ساخت آن است و در مقابل، دشواری باز و بسته کردن، نصب و تنظیم را می توان از معایب سایبان پارچه ای برشمرد.

کدام فرم سایبان برای سایه بان تراس مناسب تر است؟

همان گونه که در بالا به آن اشاره شد، انواع مختلفی از سایبان وجود دارد. که می توان از آن به عنوان سایبان تراس بهره برد. در کنار مباحث فنی، قیمت سایبان تراس هم می تواند. یکی از عوامل موثر در تصمیم گیری ما باشد. با توجه به تجربیات ما و کسب بازخورد مشتریان، سایبان تراس بازویی، با بازو های متحرک، مجهز به موتور برقی، که به صورت خودکار باز و بسته می شود. و آسایش بیشتری را برای استفاده کنندگان از آن به دنبال دارد. به عنوان گزینه پیشنهادی سایه بان تراس مطرح می شود. با نصب یک سایبان تراس زیبا، از نوع اتوماتیک، و تجهیز تراس خود با امکاناتی ساده نظیر تعدادی صندلی و یک میز کوچک، از سپری کردن ساعاتی خوش و خاطره انگیز در کنار عزیزانتان در فضای باز تراس و تماشای زیبایی های شهر و محیط اطراف آپارتمان خود بهره­مند شوید. همچنین اگر مایل به نگهداری از گیاهان آپارتمانی هستید. دیگر نگران آسیب رسیدن به گیاهان خود در اثر تابش شدید نور آفتاب یا برخورد مستقیم قطرات باران به برگ و گل گیاهان دوست داشتنی خود و از بین رفتن آنها نباشید.

سفارش سایبان بالکن

 شما عزیزان در هر صورت میتوانید جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت از طرق زیر با کارشناسان ما در تماس باشید. یا فرم زیر را تکمیل فرمایید.

تماس از طریق تلگرام:iransayeban@

تماس از طریق همراه:۰۹۲۰۸۱۹۹۵۱۹

نمونه کارهای سایبان تراس 

سایبان تراس برای باغ آقای عدل در اصفهان توسط تیم ایران سایبان نصب شد.

× استعلام قیمت و مشاوره رایگان
Secured By miniOrange